Zelf op pad?
Wil je zelf op pad? Doorheen het jaar kan je een Dassenwandeling of een Dassenspotavond aanvragen. Ik neem je dan mee doorheen de Voerstreek. Samen gaan we op pad om bij te leren over onze hoofdrolspeler, de das. Maar zowel bij de wandelingen als de spotavonden hebben we natuurlijk ook oog voor de andere fascinerende biodiversiteit van de mooie Voerstreek. Kom mee en geniet!
Interesse in een voordracht? Daarover kan je hier alle informatie terugvinden: https://wild-things.be/voordrachten-en-wandelingen/
Dassen spotten
Wil je zelf eens een wilde das spotten? Tijdens een dassenspotavond trekken we rond valavond de Voerstreek in. We bezoeken een aantal plekken waar op dat moment (dit kan van week tot week verschillen) de kans het grootst is om oog in oog te staan met een das.Â
Meestal slagen we er wel in om dassen te zien. Soms (heel) dichtbij, soms wat verder, dit valt natuurlijk nooit te voorspellen. Uiteraard houden we onze ogen ook open voor andere diersoorten. Zo passeren we enkele territoria van grauwe klauwieren, geelgorzen of buizerds.Â
Tegen de avond beginnen ook reeën actief te worden, en met wat extra geluk spotten we ook een vos of everzwijn, en wie weet zelfs een vliegend hert! Â
Om de kansen zo groot mogelijk te maken, doen we een dassenspotavond enkel voor een groepje van maximum 5 personen. Verrekijker niet vergeten! Vragen over het spotten van dassen, of een reservatie maken, klik hier.Â
Dassenwandeling
Dassen spotten kan enkel ’s avonds, maar ook overdag kan je heel wat bijleren over onze inheemse panda tijdens een Dassenwandeling. We maken een prachtige wandeling doorheen enkele van de mooiste plekjes van de Voerstreek. Onderweg stoppen we aan enkele burchten, proberen we sporen te vinden, en geef ik tekst en uitleg over het fascinerende leven van de das. De kans om dassen te zien mag dan wel klein zijn, ongetwijfeld kunnen we wel enkele leuke vogels spotten. Een aanrader!
Dassenwandelingen kunnen het hele jaar door aangevraagd worden. Een wandeling duurt ongeveer 2u-2u30 en kan tot maximum 30 personen. Vragen over een dassenwandeling, of een reservatie maken, klik hier.
Voordracht 'Van wezel tot wolf'
 Tijdens deze voordracht vertellen we aan de hand van uitleg, foto’s én filmpjes het verhaal van de das en een aantal andere roofdieren die we kunnen tegenkomen in ons land.
Waarom komt de otter langzaam terug? Hoe houden we een steenmarter van onze zolder en waarom bijten vossen soms alle kippen dood? Waarom hebben dassen een uitgestelde zwangerschap, en hoe zie je het verschil tussen een wezel en een hermelijn? En waar komt plots wolf Naya vandaan? Je komt het allemaal te weten tijdens deze boeiende voordracht.
Dassenwandelingen kunnen het hele jaar door aangevraagd worden. Een wandeling duurt ongeveer 2u-2u30 en kan tot maximum 30 personen. Vragen over het spotten van dassen, of een reservatie maken, klik hier.
Vragen of reserveren?
Wildlife Video Gallery
Wildlife in Juni in de Voerstreek
Opgroeiende grauwe klauwieren
Putter eet distel-zaadjes
Steun ons in dit uniek project!
Wil je zelf betrokken raken en het maken van deze film steunen, klik dan hieronder!
Ontdek de planten van de Voerstreek
Probleem met het weergeven van Facebook berichten. Back-up cache in gebruik.
Klik om de fout te tonen








